Meble i urządzenia ze stali nierdzewnej

Suszarki do butów, odzieży i rękawic

Suszarki do butów i rękawic oraz ubioru roboczego, służą do suszenia i odświeżania ich wewnętrznej powierzchni, przy równoczesnej dezynfekcji. Znajdą swoje zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych, stoczniach czy na statkach, oraz placówkach turystycznych i rekreacyjnych, gdzie ubiór narażony jest na wilgoć i przemoczenie. Wykonane z certyfikowanej stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania sanitarne a także wymogi mechaniczne i bezpieczeństwa pracy. Wszystkie suszarki wyposażone są w programator czasowy, umożliwiający ustawienie pożądanej temperatury oraz czasu pracy w zależności od suszonego ubioru, oraz lampę bakteriobójczą.

W naszej ofercie znajda Państwo suszarki w różnych wariantach: zamykane w szafie, otwarte, jedno i dwustronne, oraz suszarki ścienne.

Wszystkie suszarki wykonujemy pod wymiar oraz określoną ilość króćców nadmuchowych.

OPIS DZIAŁANIA:

Suszenie odbywa się poprzez nałożenie obuwia czy rękawic na króćce nadmuchowe. W przypadku obuwia nakładamy je piętą do góry – nos buta powinien zwisać w dół (taka pozycja  zapewni prawidłową cyrkulację tłoczonego powietrza i prawidłowe suszenie obuwia). Gdy urządzenie jest włączone i na termostacie nastawiona jest wyższa temperatura niż temperatura otoczenia (pali się również dioda czerwona) elementy grzewcze i wentylator wytwarzają ciepłe powietrze, które uchodzi przez wieszaki nadmuchowe do przestrzeni wewnętrznej. Lampa bakteriobójcza umożliwia dezynfekcję, sterylizację i eliminuje nieprzyjemny zapach.

 

PROGRAMATOR CZASOWY:

Programator to urządzenie odmierzające precyzyjnie nastawiony czas. Układ zabezpieczony jest przed zanikami napięcia sieci zasilającej. W chwili zaniku napięcia dokonuje wstrzymanie odliczania i zapisuje czas pozostały do końca. Po powrocie napięcia sieci automatycznie odlicza pozostały czas. Układ czasowy wyposażony jest w wyświetlacz odliczonego czasu oraz diodę LED sygnalizującą pracę przekaźnika.
W trakcie pracy timera istnieje możliwość wstrzymania odliczania oraz ponownego uruchomienia.